Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-szóstoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 555
Najnowszy Użytkownik: Patrycja
 

     
DYPLOM OD HARCERZY DLA GIMNAZJUM NR 2

W związku z drugą rocznicą funkcjonowania w budynku Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu Pierwszej Wielopoziomowej Drużyny Puszczańskiej ,,Ostoja” na ręce dyrektora szkoły wpłynął dyplom nadania tytułu Przyjaciela Inowrocławskich Drużyn Puszczańskich.
Harcerze wywodzący się z rożnych placówek oświatowych współpracują ze szkołą na wielu płaszczyznach pracy harcerskiej, m.in.: wychowania patriotycznego, turystyki i in. oraz dysponują harcówką udostępnioną na terenie naszego gimnazjum.

jard dnia październik 07 2015 09:13:56 · Drukuj
     
     
INTEGRACJA KLAS NA ŁONIE NATURY

W minionym tygodniu 23- 24 września, młodzież naszego gimnazjum z klasy 1d i 1e o zainteresowaniach lingwistyczno-społecznych integrowała się w Pile- Młyn w Borach Tucholskich. Odbywało się to przez gry i zabawy klasowe, zajęcia sportowo- rekreacyjne na kajaku, w parkach linowych, ognisko, nocne podchody, wędrówki po lesie i nad rzeką. Pogoda nam dopisała, a integracyjną wycieczkę zaliczamy do udanych.

jard dnia wrzesień 28 2015 20:34:00 · Drukuj
     
     
KOLEJNA AKCJA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
Jan Paweł II
19 września 2015 roku uczniowie naszej klasy brali czynny udział W XIV Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w hali widowiskowo-sportowej. Jak co roku, wolontariusze pomagali w organizacji Spartakiady i opiekowali się uczestnikami. Wolontariuszom za okazaną pomoc dziękujemy.

jard dnia wrzesień 26 2015 14:35:49 · Drukuj
     
     
Wystawa o św.Stanisławie Kostce

W dniach od 13 do 19 września przeżywaliśmy w Kościele Tydzień Wychowania. Jest to szczególny czas modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
W klimat tego Tygodnia pięknie wpisało się przypadające 18 września Święto świętego Stanisława Kostki - głównego patrona Polski oraz młodzieży. Św. Stanisław w życiu kierował się dewizą: "Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć."
Z tej okazji młodzież naszego gimnazjum przygotowała wystawę poświęconą postaci jej Patrona.

jard dnia wrzesień 24 2015 14:07:44 · Drukuj
     
     
DZIEŃ ZIEMI 2015 - SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Ziemia jest środowiskiem, które trzeba strzec i ogrodem, który należy pielęgnować. Relacja ludzi z przyrodą niech nie kieruje się chciwością, manipulacją i wyzyskiem, ale zachowuje boską harmonię między stworzeniami a stworzeniem w logice szacunku i troski, aby służyło ono braciom a także przyszłym pokoleniom.”
Papież Franciszek
Dnia 19 września 2015 roku młodzież naszego Gimnazjum wraz nauczycielami wzięli udział w Sprzątaniu Świata - corocznej akcji, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. Data sprzątania świata została wyznaczona na końcówkę września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Sprzątanie świata ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród wszystkich tych, którzy nie zdają sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

jard dnia wrzesień 22 2015 14:18:28 0 Komentarzy · 183 Czytań · Drukuj
     
     
III MIEJSCE W ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH O PUCHAR PREZYDENTA

Dnia 17 września br.na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbyły się Zawody Lekkoatletyczne Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce, zdobywając puchar i piłkę do gier zespołowych. W skład niej wchodzili: Mateusz Kaczmarek (3smiley, Szymon Olechowicz, Piotr Sztandur, Aleksander Waśk (3c), Paweł Rzeźnik (3d), Jakub Kowalski (3e), Kacper Łęczycki (2e), Kordian Mrotek (1a), Mateusz Długosz (1e). Opiekunem chłopców była Katarzyna Sytkow. Serdecznie gratulujemy!

jard dnia wrzesień 22 2015 14:16:41 0 Komentarzy · 155 Czytań · Drukuj
     
     
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.”
Seneka Młodszy
Dnia 1 września 2015 o godzinie 8.00 rozpoczął się nowy rok szkolny w naszym Gimnazjum. Radość i zadowolenie gościła na twarzach przybyłych uczniów już o rok starszych. Po uroczystym apelu uczniowie starsi i młodsi rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. Po spotkaniach pierwszoklasiści zwiedzali z wychowawcami segmenty budynku szkoły dowiadując się, gdzie będą odbywały się ich lekcje i jak korzystać z nowoczesnych sal i pomieszczeń specjalnie dla nich przygotowanych.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się również o możliwościach rozwijania swoich zainteresowań na kółkach przedmiotowych zajęciach sportowych w znakomicie przygotowanych obiektach lekkoatletycznych i atrakcyjnych formach spędzania czasu na siłowni, strzelnicy, profesjonalnej sali tanecznej, Szkolnym Kinie „Dwójka” i innych formach kreatywnego spędzania czasu w komfortowej i przyjaznej szkole.

jard dnia wrzesień 01 2015 19:57:21 · Drukuj
     
     
KOMUNIKAT

Uwaga uczniowie klas pierwszych gimnazjum nr 2 informujemy, że podręczniki do klasy pierwszej będą wypożyczane począwszy od pierwszego tygodnia września.

jard dnia sierpień 28 2015 15:40:12 · Drukuj
     
     
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

Dnia 26.06.2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie trzecioklasistów – absolwentów szkoły. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Prezydent Miasta Inowrocławia p. Ryszard Brejza, ks. kanonik Paweł Kowalski - proboszcz Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego – dziekan inowrocławski, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Elżbieta Chmielecka i p. Marek Ryszewski. Podczas wielu podsumowań minionego roku na podkreślenie zasługuje fakt, że gimnazjum rąbińskie zajmuje drugie miejsce pod względem uzyskanego wyniku egzaminu gimnazjalnego i ilości laureatów wśród szkół gimnazjalnych prowadzonych przez Urząd Miasta Inowrocławia.
W trakcie uroczystości pożegnano 113 uczniów kończących naukę. Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, uzyskali największą ilość punktów w egzaminie gimnazjalnym, a także najlepszych sportowców, uczniów – animatorów kultury i sztuki i najbardziej aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego uhonorowano nagrodami specjalnymi Prezydenta Miasta Inowrocławia, szkoły i Rady Rodziców.

jard dnia lipiec 01 2015 21:46:00 · Drukuj
     
     
UDOWODNILIŚMY, ŻE POTRAFIMY DEBATOWAĆ – II MIEJSCE W FINALE

24.06.2015 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się finał I edycji Inowrocławskiej Ligi Debat Oksfordzkich. Był on ostatnim etapem kilkumiesięcznego projektu, w którym wzięło udział 13 grup z inowrocławskich gimnazjów. Grupa debatancka z naszej szkoły w składzie: Jowita Wengierska, Jakub Jasiczek, Kacper Lesiakowski {kl. III d} oraz Szymon Nawrocki {kl. II b} zdobyła II miejsce. W finałowych walkach nasi uczniowie dyskutowali na temat obniżenia wieku prawa wyborczego czynnego do 16 lat oraz propozycji interwencji zbrojnej Europy i Ameryki na Ukrainie. W debatach trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną, ale zaprezentować swoje umiejętności prowadzenia pojedynku na argumenty.
Organizatorem przedsięwzięcia było I Liceum im. J. Kasprowicza pod patronatem Urzędu Miasta Inowrocławia. Naszych uczniów do debat przygotowały pp. Aleksandra Łucka, Dorota Gulańczyk i Aleksandra Kościelak.

jard dnia czerwiec 29 2015 13:16:15 · Drukuj
     
     
UROCZYSTA MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNO-KATECHETYCZNEGO 2014/2015

Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu
w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Ef 5,20


Potrzeba wdzięczności w naszym życiu to temat kazania, które na uroczystej Mszy Świętej wygłosił ks. dr Piotr Waszak. Poprzedziła je wymowną scena z biblijnej przypowieści o uzdrowieniu dziesięciu trędowatych (Łk 17,11-19) odegrana przez uczniów z klasy IIID. Kaznodzieja zwrócił uwagę na godną naśladowania postawę Samarytanina, który jako jedyny podziękował Jezusowi za uzdrowienie. Dziękujmy więc za wszystko, a dobro do nas wróci, zachęcał ksiądz Piotr, podkreślając, że zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, by w sposób szczególny dziękować nauczycielom, rodzicom i kolegom. Mówca, żegnając się z Gimnazjum nr 2 Inowrocławiu, wyraził wdzięczność wszystkim, z którymi miał okazję współpracować, rozmawiać, nauczać oraz dzielić się wiedzą i mądrością z niewyczerpanego źródła prawdy zawartej w Piśmie Świętym. Podziękował również uczniom za trud zdobywania wiedzy i budowania przyszłości w oparciu o Ewangelie i dary Ducha Świętego.
Wiele osób wzruszyło się i gromkimi brawami nagrodziło pracę i posługę ks. Piotra na rzecz społeczności szkolnej jako katechety, animatora kultury przekazu, pasjonata teatru, biblisty, autora inscenizacji ku pokrzepieniu ducha. Dyrektor gimnazjum, pan I. Zieliński w imieniu całej społeczności szkolnej odczytał list pożegnalny, a pani E. Bogdanowicz wręczyła kapłanowi bukiet kwiatów. Wdzięczni za serdeczny uśmiech, pogodę ducha i dobroć życzymy ks. Piotrowi, aby jego apostolat umacniał się i rozwijał na niezbadanych ścieżkach życia, dając mu wiele radości i zadowolenia.

***LINK DO FOTO - 55MB***


jard dnia czerwiec 26 2015 21:54:02 · Drukuj
     
Strona 13 z 66 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Kalendarz
Lipiec 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew