Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-szóstoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 553
Najnowszy Użytkownik: Patrycja
 

     
PROJEKT KROKUS W GIMNAZJUM NR 2

Gimnazjum nr 2 włącza się w realizację Projektu Krokus Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście. W dniach 5 i 6 listopada przedstawiciele wszystkich klas zasadzili 394 cebulki krokusów przed naszą szkołą. Koordynatorkami projektu są panie: Dorota Gulańczyk i Aleksandra Kościelak.
Projekt, skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, realizowany jest od wielu lat, a każdego roku coraz więcej szkół z całego świata bierze w nim udział. Pozwala na zapoznanie młodzieży z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Realizowany jest od wielu lat, a każdego roku coraz więcej szkół z całego świata bierze w nim udział.
Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują ...

jard dnia listopad 07 2015 20:50:52 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 195 Czytań · Drukuj
     
     
WYPRAWA DO KOLEBKI CHRZEŚCIJAŃSTWA I POLSKOŚCI – GNIEZNO 2015

28 października 2015 uczniowie klas I a i I f mieli niepowtarzalną okazję zwiedzania Katedry Gnieźnieńskiej, zapoznania się z żywotem Świętego Wojciecha i historią wielkości Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego - z jego niezłomnością, heroiczną ufnością Bogu i potęgą zawierzenia we wstawiennictwo Matki Boskiej - danej ku obronie Narodu Polskiego, w chwilach beznadziejnych i tragicznych, pełnych zniewolenia, cierpienia i niepewności.
Tajemnice prastarej, gnieźnieńskiej świątyni wraz z jej bogatą, wielowiekową historią sięgającą początków państwa polskiego odkrywał ...

jard dnia listopad 07 2015 20:48:16 Czytaj więcej · 165 Czytań · Drukuj
     
     
AWANS NASZYCH PŁYWAKÓW DO MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA

Pod koniec października br. w Krytej Pływalni "Delfin" odbyły się Miejskie Zawody Pływackie zorganizowane przez OSiR Inowrocław. Naszą szkołę reprezentowało 9 osób: Ratajczak Julia Lewandowska Wiktoria , Karólewski Dominik, Gałężewsk Kacper, Nawrocki Szymon, Haczyński Przemysław, Paluch Dylan, Tomaszewski Kacper oraz Winiarski Oskar. Drużynowo- w klasyfikacji ogólnej szkół gimnazjalnych wywalczyliśmy II miejsce. Nagrody rzeczowe , dyplomy i medale otrzymali: Julia Ratajczak za zdobycie pierwszego miejsca na dystansie 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym, Dylan Paluch za zdobycie III miejsca na dys. 50 m stylem dowolnymi, II miejsca stylem grzbietowym oraz Tomaszewski Kacper za zdobycie I miejsca stylem grzbietowym i II miejsca na 50 m stylem dowolnym. Wszyscy medaliści uzyskali kwalifikacje do zawodów wojewódzkich. Opiekunem zespołu jest pani Aleksandra Procek. Serdecznie gratulujemy i życzmy następnego udanego startu!

jard dnia listopad 04 2015 19:45:51 · Drukuj
     
     
FESTIWAL ŚWIĘTA DYNI NA KUJAWACH

Dnia 30 października br. Gimnazjaliści z klas IIIC i IIIE wraz pp. Dorotą Sadowska i Anną Ciechanowską wzięli udział w imprezie popularyzującej tradycje regionu kujawskiego. Była to wspaniała okazja skosztowania potraw, deserów i przetworów z dyni. Ponadto można było podziwiać carvingowe fantazje w dyni, dekoracje stołów w jesiennych klimatach, jesienne stylizacje fryzur, paznokci i makijażu. Całość dopełniały melodie i rytmy zespołu „Gniewkowianie” i inne atrakcje.

jard dnia listopad 04 2015 19:44:43 · Drukuj
     
     
UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIĘTA TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWYCH

27.10.2015 nasi Uczniowie z klas: IIIC z wychowawcą p. Dorotą Sadowską oraz IIA z wychowawcą p. Anną Ciechanowską wręczyli kwiaty i złożyli życzenia z okazji święta na ręce Komendanta WKU w Inowrocławiu. W ramach wizyty w siedzibie WKU nasi Gimnazjaliści uczestniczyli w projekcji filmu o nowoczesnych siłach zbrojnych w Polsce. Następnie wysłuchali prelekcji dotyczącej rekrutacji do wojska oraz przeszli do Izby Tradycji i poznali historię wojskowości. Do atrakcji tego spotkania należy zaliczyć interesujące i praktyczne zapoznanie się ze sprzętem saperskim i spadochronowym.

jard dnia listopad 04 2015 19:43:33 · Drukuj
     
     
PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE W DNIU ŚWIĘTA ZMARŁYCH

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”
Józef Piłsudski

Jak co roku zapalaliśmy znicze na grobie Naszego Patrona śp. dra Józefa Krzymińskiego Na cmentarzu parafii pw. św. Mikołaja w Inowrocławiu.
Wartości patriotyczne, którymi żył dr Józef Krzymiński przekazywał innym i w 1889 zaangażował się w działalność Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Inowrocławiu. Opracował na potrzeby "Sokoła" Regulamin gimnastyczny (1891), oparty na podstawach medycznych. W latach 1891-1901 był prezesem inowrocławskiego gniazda sokolego (w 1902 nadano mu tytuł honorowego prezesa), w 1893 współzakładał Związek Sokołów Wielkopolskich; do 1895 pełnił jako pierwszy funkcję prezesa Związku. Zakładał także organizacje "Sokoła" w Strzelnie i Toruniu. Aktywna działalność w "Sokole" spotkała się z kilkakrotnymi karami ze strony władz pruskich.
Cmentarz parafii św. Mikołaja w Inowrocławiu, który jest ...

jard dnia listopad 02 2015 15:07:08 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 150 Czytań · Drukuj
     
     
W KRĘGU TEATRALNEJ MUZY

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali".
Święty Jan Paweł II

Dnia 27 października br. uczniowie klas pierwszych mieli okazję przeżywać sceny tragedii klasycznej - „Antygona” Sofoklesa w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Przejmujące obrazy konfliktu prawa boskiego i ludzkiego, którymi kierują się bohaterowie, pokazują dylematy moralne pojawiające się w życiu każdego człowieka broniącego wyznawanych wartości wbrew współczesnym dyrektywom głównego nurtu i poprawności politycznej, a jednocześnie realizacją potrzeby znalezienia swojego miejsca - bez utraty tożsamości - wśród ludzi o odmiennych poglądach i korzystających ze świata pełnego hedonizmu, infantylizmu i konsumpcji. ...

jard dnia listopad 02 2015 15:04:16 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 161 Czytań · Drukuj
     
     
OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH 2015r.

Dnia 27.10.2015r. odbył się coroczny „chrzest” uczniów klas pierwszych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Imprezę zaczęto od tradycyjnego odmówienia humorystycznej przysięgi. Następnie pierwszoklasiści zmagali się z zagadkami dotyczącymi naszej szkoły i wieloma śmiesznymi zadaniami. Jako, że wszyscy uczestnicy mają dystans do siebie, zabawy przyniosły wiele radości bez niekoniecznych sprzeczek. Podsumowując punkty zdobyte przez pierwszaków w poszczególnych konkurencjach, ogłoszono uczniów klasy 1E zwycięzcami. Celem naszej zabawy była integracja najmłodszych wychowanków, rozwój ich twórczej inteligencji oraz ciekawe spędzenie wolnego czasu ze swoimi wychowawcami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

jard dnia październik 29 2015 12:16:21 · Drukuj
     
     
LEKCJA W LOKALU WYBORCZYM W RAMACH EDUKACJI SPOŁECZNEJ

Klasa 1e o zainteresowaniach lingwistyczno - społecznych, której wychowawcą jest p. Katarzyna Sytkow, dnia 23 października br. odwiedziła jeden z lokali wyborczych, znajdujących się w murach naszego gimnazjum. W ramach edukacji społecznej, młodzież odbyła spotkanie z przewodniczącą Komisji Wyborczej p. Ewą Stefańską. Oprócz zwiedzania lokalu gimnazjaliści zapoznali się z historią i rodzajami wyborów, procedurami wybierania prezydentów, posłów, wojewodów, zasadami pracy komisji wyborczych, aż do ogłoszenia wyników włącznie. Czas szybko mija, a za pięć lat, odwiedzający dziś lokal uczniowie sami staną się pełnoprawnymi wyborcami i pójdą do urn.

jard dnia październik 28 2015 10:12:18 · Drukuj
     
     
„DOPALACZE ! I CO DALEJ ?”

W dniu 03.11.2015r. (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się w auli spotkanie z terapeutką Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień i funkcjonariuszami policji na temat: „Dopalacze ! i co dalej ?”
ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW.

jard dnia październik 26 2015 14:25:19 · Drukuj
     
     
KOLEJNY POLONISTYCZNY SUKCES

17 października odbył się 38 Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kujawskiej. Naszą szkołę reprezentowała w nim uczennica p. Joanny Bochat – Małgorzata Puła z kl. II e.
Zachwyciła jury interpretacją wierszy J. Kasprowicza i A. Szypowskiego i otrzymała wyróżnienie.
Już wkrótce pojedzie do Radziejowa na finał konkursu. Mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

jard dnia październik 24 2015 21:55:21 · Drukuj
     
Strona 13 z 68 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Kalendarz
Październik 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew