Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-szóstoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 555
Najnowszy Użytkownik: Patrycja
 

     
DZIEŃ ZIEMI 2015 - SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Ziemia jest środowiskiem, które trzeba strzec i ogrodem, który należy pielęgnować. Relacja ludzi z przyrodą niech nie kieruje się chciwością, manipulacją i wyzyskiem, ale zachowuje boską harmonię między stworzeniami a stworzeniem w logice szacunku i troski, aby służyło ono braciom a także przyszłym pokoleniom.”
Papież Franciszek
Dnia 19 września 2015 roku młodzież naszego Gimnazjum wraz nauczycielami wzięli udział w Sprzątaniu Świata - corocznej akcji, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. Data sprzątania świata została wyznaczona na końcówkę września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Sprzątanie świata ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród wszystkich tych, którzy nie zdają sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

jard dnia wrzesień 22 2015 14:18:28 0 Komentarzy · 166 Czytań · Drukuj
     
     
III MIEJSCE W ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH O PUCHAR PREZYDENTA

Dnia 17 września br.na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbyły się Zawody Lekkoatletyczne Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce, zdobywając puchar i piłkę do gier zespołowych. W skład niej wchodzili: Mateusz Kaczmarek (3smiley, Szymon Olechowicz, Piotr Sztandur, Aleksander Waśk (3c), Paweł Rzeźnik (3d), Jakub Kowalski (3e), Kacper Łęczycki (2e), Kordian Mrotek (1a), Mateusz Długosz (1e). Opiekunem chłopców była Katarzyna Sytkow. Serdecznie gratulujemy!

jard dnia wrzesień 22 2015 14:16:41 0 Komentarzy · 149 Czytań · Drukuj
     
     
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.”
Seneka Młodszy
Dnia 1 września 2015 o godzinie 8.00 rozpoczął się nowy rok szkolny w naszym Gimnazjum. Radość i zadowolenie gościła na twarzach przybyłych uczniów już o rok starszych. Po uroczystym apelu uczniowie starsi i młodsi rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. Po spotkaniach pierwszoklasiści zwiedzali z wychowawcami segmenty budynku szkoły dowiadując się, gdzie będą odbywały się ich lekcje i jak korzystać z nowoczesnych sal i pomieszczeń specjalnie dla nich przygotowanych.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się również o możliwościach rozwijania swoich zainteresowań na kółkach przedmiotowych zajęciach sportowych w znakomicie przygotowanych obiektach lekkoatletycznych i atrakcyjnych formach spędzania czasu na siłowni, strzelnicy, profesjonalnej sali tanecznej, Szkolnym Kinie „Dwójka” i innych formach kreatywnego spędzania czasu w komfortowej i przyjaznej szkole.

jard dnia wrzesień 01 2015 19:57:21 · Drukuj
     
     
KOMUNIKAT

Uwaga uczniowie klas pierwszych gimnazjum nr 2 informujemy, że podręczniki do klasy pierwszej będą wypożyczane począwszy od pierwszego tygodnia września.

jard dnia sierpień 28 2015 15:40:12 · Drukuj
     
     
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

Dnia 26.06.2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie trzecioklasistów – absolwentów szkoły. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Prezydent Miasta Inowrocławia p. Ryszard Brejza, ks. kanonik Paweł Kowalski - proboszcz Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego – dziekan inowrocławski, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Elżbieta Chmielecka i p. Marek Ryszewski. Podczas wielu podsumowań minionego roku na podkreślenie zasługuje fakt, że gimnazjum rąbińskie zajmuje drugie miejsce pod względem uzyskanego wyniku egzaminu gimnazjalnego i ilości laureatów wśród szkół gimnazjalnych prowadzonych przez Urząd Miasta Inowrocławia.
W trakcie uroczystości pożegnano 113 uczniów kończących naukę. Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, uzyskali największą ilość punktów w egzaminie gimnazjalnym, a także najlepszych sportowców, uczniów – animatorów kultury i sztuki i najbardziej aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego uhonorowano nagrodami specjalnymi Prezydenta Miasta Inowrocławia, szkoły i Rady Rodziców.

jard dnia lipiec 01 2015 21:46:00 · Drukuj
     
     
UDOWODNILIŚMY, ŻE POTRAFIMY DEBATOWAĆ – II MIEJSCE W FINALE

24.06.2015 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się finał I edycji Inowrocławskiej Ligi Debat Oksfordzkich. Był on ostatnim etapem kilkumiesięcznego projektu, w którym wzięło udział 13 grup z inowrocławskich gimnazjów. Grupa debatancka z naszej szkoły w składzie: Jowita Wengierska, Jakub Jasiczek, Kacper Lesiakowski {kl. III d} oraz Szymon Nawrocki {kl. II b} zdobyła II miejsce. W finałowych walkach nasi uczniowie dyskutowali na temat obniżenia wieku prawa wyborczego czynnego do 16 lat oraz propozycji interwencji zbrojnej Europy i Ameryki na Ukrainie. W debatach trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną, ale zaprezentować swoje umiejętności prowadzenia pojedynku na argumenty.
Organizatorem przedsięwzięcia było I Liceum im. J. Kasprowicza pod patronatem Urzędu Miasta Inowrocławia. Naszych uczniów do debat przygotowały pp. Aleksandra Łucka, Dorota Gulańczyk i Aleksandra Kościelak.

jard dnia czerwiec 29 2015 13:16:15 · Drukuj
     
     
UROCZYSTA MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNO-KATECHETYCZNEGO 2014/2015

Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu
w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Ef 5,20


Potrzeba wdzięczności w naszym życiu to temat kazania, które na uroczystej Mszy Świętej wygłosił ks. dr Piotr Waszak. Poprzedziła je wymowną scena z biblijnej przypowieści o uzdrowieniu dziesięciu trędowatych (Łk 17,11-19) odegrana przez uczniów z klasy IIID. Kaznodzieja zwrócił uwagę na godną naśladowania postawę Samarytanina, który jako jedyny podziękował Jezusowi za uzdrowienie. Dziękujmy więc za wszystko, a dobro do nas wróci, zachęcał ksiądz Piotr, podkreślając, że zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, by w sposób szczególny dziękować nauczycielom, rodzicom i kolegom. Mówca, żegnając się z Gimnazjum nr 2 Inowrocławiu, wyraził wdzięczność wszystkim, z którymi miał okazję współpracować, rozmawiać, nauczać oraz dzielić się wiedzą i mądrością z niewyczerpanego źródła prawdy zawartej w Piśmie Świętym. Podziękował również uczniom za trud zdobywania wiedzy i budowania przyszłości w oparciu o Ewangelie i dary Ducha Świętego.
Wiele osób wzruszyło się i gromkimi brawami nagrodziło pracę i posługę ks. Piotra na rzecz społeczności szkolnej jako katechety, animatora kultury przekazu, pasjonata teatru, biblisty, autora inscenizacji ku pokrzepieniu ducha. Dyrektor gimnazjum, pan I. Zieliński w imieniu całej społeczności szkolnej odczytał list pożegnalny, a pani E. Bogdanowicz wręczyła kapłanowi bukiet kwiatów. Wdzięczni za serdeczny uśmiech, pogodę ducha i dobroć życzymy ks. Piotrowi, aby jego apostolat umacniał się i rozwijał na niezbadanych ścieżkach życia, dając mu wiele radości i zadowolenia.

***LINK DO FOTO - 55MB***


jard dnia czerwiec 26 2015 21:54:02 · Drukuj
     
     
SEJMOWA LEKCJA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

24 czerwca 2015 roku uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu wraz p. dyrektorem i wychowawcami zwiedzili budynek Sejmu RP w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Przewodnikiem po salach sejmowym był p. Krzysztof Brejza – poseł na Sejm RP obecnej kadencji. Moc wrażeń i emocji była udziałem naszej młodzieży, która znalazła się w tym szczególnym miejscu, gdzie uchwalane są ustawy decydujące o przyszłości Polski. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu p. Krzysztofa Brejzy w przekazanie wiedzy obywatelskiej gimnazjaliści, zwiedzili pomieszczenia sejmu i senatu, poznali codzienną pracę posłów, strukturę władzy państwowej i mieli okazję na żywo obserwować pracę sejmu. Olbrzymia pracowitość, energia i wiedza oraz dbałość o poprawę warunków życia mieszkańców Inowrocławia p. posła zaimponowały wszystkich.

jard dnia czerwiec 25 2015 20:01:06 · Drukuj
     
     
NOWY SPRZĘT REKREACYJNY W SZKOLE – PIŁKARZYKI

W sali rekreacyjnej 04 w segmencie A budynku naszego Gimnazjum można wspaniale relaksować się po trudach nauki na zajęciach pozalekcyjnych. Piłkarzyki nazywane również futbolem stołowym to jedna z najbardziej lubianych gier, która szczególnie cieszy się popularnością w takich miejscach jak puby, bary, świetlice i szkoły.
Stoły do piłkarzyków rozwijają umiejętności analityczne, poprawiają refleks i zręczność, a przy tym są naprawdę świetną zabawą!

jard dnia czerwiec 25 2015 19:59:08 · Drukuj
     
     
UCZESTNICY PROJEKTU „BLIŻEJ KULTURY ROSYJSKIEJ” NA UMK W TORUNIU

12.06.2015r. odbyło się ostatnie w bieżącym roku szkolnym spotkanie uczniów Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu (Katarzyna Mazurowska), II LO w Inowrocławiu (opiekun Aleksandra Marcinkowska) oraz Gimnazjum w Sławęcinku (Anna Piasecka) w ramach projektu "Bliżej kultury rosyjskiej". Na zaproszenie dr Anny Graszek-Tańskiej - kierownika wydziału glottodydaktyki INSTYTUTU FILOLOGII SŁOWIAŃSKIEJ na UMK W Toruniu, uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach poświęconych życiu na rosyjskiej wsi, a także zapoznali się z prezentacją ukazującą różne aspekty wykorzystania oraz popularności języka rosyjskiego w świecie. W serdecznej i miłej atmosferze uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące warunków studiowania na UMK i możliwościach zatrudnienia po ukończeniu filologii rosyjskiej.

jard dnia czerwiec 25 2015 19:57:02 · Drukuj
     
     
„Epoka średniowiecza”

Dnia 09.06.2015 r. jak co roku odbył się szkolny konkurs „Epoka średniowiecza”. Z testem zmierzyli się uczniowie klas pierwszych i drugich. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Maciej Kulis z klasy 2 d, drugie miejsce zajęła Wiktoria Szczepaniak z klasy 2 d, a trzecie miejsce zajął Dobromir Szymański z klasy 2 b. Gratulujemy!

jard dnia czerwiec 19 2015 10:21:08 · Drukuj
     
Strona 13 z 66 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Kalendarz
Czerwiec 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew