Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-szóstoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 543
Najnowszy Użytkownik: aniakula
 

     
BAW SIĘ ŚWIADOMIE I ROZWAŻNIE

W dniu 18.05.2015 odbyło się w naszym Gimnazjum spotkanie uczniów z przedstawicielami Straż Miejskiej pod hasłem „Nie trać kontroli! - Baw się świadomie!”.W czasie spotkania zaprezentowano film o tym, jak przez nieuwagę w czasie zabawy można narazić się na nieprzyjemne sytuacje spowodowane nieświadomym zażyciem substancji wsypanej do napoju pozostawionego bez kontroli. Poruszono również wiele kwestii związanych z przezornością i zachowaniem bezpieczeństwa w czasie imprez prywatnych i masowych.

jard dnia maj 22 2015 20:44:13 · Drukuj
     
     
Zajęcia z matematyki – „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka”

W ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego przez UE prowadzone są w naszym gimnazjum przez pana Dariusza Adamusa zajęcia z matematyki dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Uczniowie klasy 2d biorący udział w zajęciach rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia matematyczne poprzez poszukiwanie nowych rozwiązań znanych problemów matematycznych, pogłębianie wiedzy o wielkich matematykach oraz poszerzanie zakresu materiału objętego programem nauczania matematyki w gimnazjum.

jard dnia maj 22 2015 20:42:42 · Drukuj
     
     
Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy zainaugurował swoją działalność

W maju w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu zapoczątkowano cykl dyskusji poświęconych obejrzanym filmom. Pierwszą propozycją zaczerpniętą z zasobów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej był film Roberta Glińskiego pt. "Cześć Tereska" mówiący o problemach dorastania i wykluczenia społecznego młodzieży z trudnych środowisk społecznych. Na spotkaniu uczniowie debatowali nad problemami poruszonymi w filmie. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniu : "Czy człowiek staje się okrutny, kiedy jest nieszczęśliwy?". W wyniku ożywionej dyskusji uczestnicy doszli do wniosku, że nie każdy człowiek nieszczęśliwy musi być zły. Podkreślali też konieczność intensyfikacji różnorodnej pomocy niesionej wykluczonej społecznie młodzieży, by poprawić jej los oraz uchronić przed przemocą i agresją. Dyskutanci zgodzili się z tym ,że przez pracę w wolontariacie i zespołowe rozwiązywanie problemów uwrażliwiamy się społecznie i wzbogacamy swoje wnętrze. Stajemy się szczęśliwsi, gdy otwieramy się na potrzeby innych ludzi skrzywdzonych przez los.
Przed nami kolejne filmy i wspólne rozważania na ważkie tematy bliskie współczesnej młodzieży.

jard dnia maj 20 2015 18:41:46 · Drukuj
     
     
"Copernicus Robots Tournament"

Międzynarodowy turniej robotów "Copernicus Robots Tournament" rozegrano w sobotę 16 maja w Toruniu w gmachu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.
Roboty rywalizowały w siedmiu konkurencjach: sumo, minisumo, microsumo, nanosumo, line follower, bear rescue oraz freestyle. W przeddzień zawodów odbywały się ostatnie modyfikacje konstrukcji robotów, skryptów programu oraz pierwsze próbne przejazdy.
W tym roku turniej robotów gościł ogromną rzeszę miłośników robotyki i nasi uczniowie w składzie: ...

jard dnia maj 17 2015 18:14:21 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 89 Czytań · Drukuj
     
     
Akcja promująca zdrowy styl życia pod hasłem „Biała sobota”

Dnia 16.05.2015r. po raz szesnasty w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia pod hasłem „Biała sobota”.
Celem akcji było uświadomienie uczniom i społeczności lokalnej odpowiedzialności za własne zdrowie i możliwości wpływania na stan swojego zdrowia.
Mieszkańcy Inowrocławia mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań krwi, pomiarów ciśnienia krwi, glukozy, tkanki tłuszczowej, wagi ciała i wzrostu oraz z porad lekarskich. Odbyły się pogadanki i prelekcje na temat udzielania pierwszej pomocy, pielęgnacji ciała, opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej, profilaktyki uzależnień, technik relaksacji i honorowego krwiodawstwa. Młodzież miała możliwość skorzystania z porad rehabilitanta a propos korygowania wad postawy. Uczniowie po kierunkiem nauczycieli dokonali prezentacji na przygotowanych przez siebie stoiskach na temat: ...

jard dnia maj 16 2015 21:41:25 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 83 Czytań · Drukuj
     
     
Projekt –„ Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” – zajęcia z geografii

W ramach projektu –„ Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” w naszym Gimnazjum odbywają się zajęcia dla uczniów uzdolnionych z geografii. Uczniowie rozszerzają swoja wiedzę geograficzną zdobytą na lekcjach – poznają geografię fizyczną, geologię, geografię regionalną i gospodarczą. Zdobyta wiedzę wykorzystali w etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim Konkursu przedmiotowego z Geografii uzyskując znaczne sukcesy. Zajęcia prowadzone są przez p. Aleksandrę Pietrzak.

jard dnia maj 16 2015 21:30:57 · Drukuj
     
     
CHEMIA – PROJEKT „INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ BEZ RYZYKA”

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu uczęszczający na zajęcia dydaktyczne z chemii prowadzone przez p. A. Undrul – projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Funduszu Społecznego analizowali przyczyny i skutki zanieczyszczeń hydrosfery korzystając z rzutnika multimedialnego do realizacji tematu.

jard dnia maj 16 2015 21:30:00 · Drukuj
     
     
"BIAŁA SOBOTA"

Serdecznie zapraszamy
wszystkich zainteresowanych zdrowiem
na "Białą Sobotę" imprezę promująca zdrowy styl życia,
która odbędzie się 16 maja 2015 r. o godz. 9.30
w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu.

Społeczność uczniowska
Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu
jest sponsorem 100 nieodpłatnych badań krwi i poziomu żelaza.

jard dnia maj 09 2015 23:01:44 · Drukuj
     
     
70. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 8 maja 2015 w 70. rocznicę zakończenia II wojny Światowej delegacja nauczycieli i uczniów naszego Gimnazjum wzięła udział w manifestacji patriotycznej przy obelisku pamięci ofiar byłego hitlerowskiego obozu przejściowego 1940-1945 na Błoniach w Inowrocławiu. Zwycięstwo nad faszyzmem nie przyniosło pełnej wolności i suwerenności naszej ojczyźnie zniewolonej dominacją sowiecką, aż do demokratycznych przemian w 1989 roku, które rozpoczęły długą drogę odbudowy Polski ze zniszczeń materialnych i etycznych spowodowanych dodatkowo okresem zimnej wojny.

jard dnia maj 09 2015 22:58:37 · Drukuj
     
     
Zajęcia z języka niemieckiego – „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka”

Zakończyły się zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka niemieckiego w ramach projektu: „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka”. Uczniowie klasy III biorący udział w projekcie uzupełnili i utrwalili wiadomości w zakresie kompetencji językowych, dzięki czemu uzyskiwali lepsze wyniki w nauce. Realizacja programu zajęć miała na celu wyrównanie dysproporcji edukacyjnych wśród uczniów.

jard dnia maj 05 2015 12:27:34 · Drukuj
     
     
Wyjazd edukacyjny

25 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym w ramach trasy objazdowej „Poznanie kultury historycznej średniowiecza i baroku Wielkopolski oraz Pałuk”, która wiodła przez Strzelno, Mogilno, Żnin, Wenecję i Nakło nad Notecią. Młodzież zobaczyła ciekawe zabytki, zwiedziła Muzeum Ziemi Pałuckiej, Muzeum Ziemi Krajeńskiej, wzięła udział w lekcjach muzealnych, odbyła rejs statkiem po Noteci. Wycieczka zorganizowana została zgodnie z realizacją zajęć projektu unijnego „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka”.

jard dnia maj 04 2015 10:57:10 · Drukuj
     
Strona 1 z 51 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Luty 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew