Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-szóstoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 543
Najnowszy Użytkownik: aniakula
 

     
INFORMATYKA - „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka”

W ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego przez Unię Europejską w naszym gimnazjum zakończyła się trzecia część zajęć z informatyki. Uczniowie biorący udział w zajęciach poszerzali oraz utrwalali wiadomości w zakresie kompetencji informatycznych.

jard dnia czerwiec 02 2015 13:04:59 · Drukuj
     
     
„Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” – zajęcia z matematyki

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego przez Unię Europejską w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu odbywają się zajęcia dydaktyczne z matematyki prowadzone przez p. Monikę Piskor. W tym roku szkolnym w zajęciach udział bierze 8 uczniów z klasy I d, którzy uzupełniają i utrwalają wiadomości, i umiejętności z matematyki w zakresie podstawy programowej, a także rozwiązują przykładowe zadania egzaminacyjne z poziomu klasy pierwszej .

jard dnia czerwiec 01 2015 12:15:48 · Drukuj
     
     
„Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” – zajęcia z języka polskiego

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego przez Unię Europejską w naszym gimnazjum trwa trzecia część zajęć dydaktycznych z języka polskiego prowadzonych przez p. Mirosławę Cieślarek. W tym roku szkolnym w zajęciach udział biorą uczniowie klasy I b, którzy uzupełniają i utrwalają wiadomości z języka polskiego w zakresie podstawy programowej oraz doskonalą umiejętności czytania ze zrozumieniem i tworzenia własnego tekstu.

jard dnia maj 31 2015 14:58:34 · Drukuj
     
     
Zajęcia z języka angielskiego – „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka”

W ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego przez UE prowadzone są w naszym Gimnazjum przez p. Krzysztofa Prątnickiego zajęcia języka angielskiego dla uczniów. Uczniowie klasy II e i III e biorący udział w zajęciach uzupełniali i rozwijali wiedzę i umiejętności językowe .Na zajęciach skutecznie poprawiali znajomość słownictwa i utrwalali gramatykę języka angielskiego. Zajęcia są prowadzone z zastosowaniem laboratorium językowego i programów multimedialnych oraz dodatkowych materiałów dostosowanych do poziomu i zainteresowań uczniów.

jard dnia maj 31 2015 14:56:42 · Drukuj
     
     
Zdobyliśmy Hiszpanię!

Dnia 16 maja 2015 roku rozpoczęła się szkolna wycieczka do Hiszpanii. Po długiej podróży dotarliśmy do stolicy Alzacji - Strasburga. Zwiedziliśmy dzielnicę ,,Mała Francja” i pomnik Gutenberga oraz Katedrę Notre-Dame. Następnego dnia pojechaliśmy do jednego z rzymskich akweduktów - Pont du Gard. Po urokliwym zwiedzaniu dotarliśmy do Costa Bravy. Czwartego dnia rano wyruszyliśmy do sanktuarium w Montserrat. W Barcelonie podziwialiśmy m. im. Kościół Sagrada Familia oraz wspaniały stadion piłkarski FC Barcelony- Camp Nou. Po dniu plażowania, szóstego dnia wyjechaliśmy z Hiszpanii do Avignon, gdzie zobaczyliśmy urokliwy most ST. Benezet, katedrę Notre Dane des Doms. Ostatni dzień to zabawa w niemieckim Europa Parku. Wycieczka upłynęła nam w cudownej atmosferze. Po ośmiu dniach wróciliśmy może nieco zmęczeni, ale z pewnością bogatsi o ogrom wrażeń i wiadomości. Poznaliśmy piękny kawałek świata, zawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Z pewnością skorzystamy z propozycji kolejnego wyjazdu.

jard dnia maj 28 2015 21:42:57 · Drukuj
     
     
MECHATRONIKA - pokaz robotów

Dnia 27 maja 2015 roku odbył się pokaz przejazdu robota z turnieju wraz z pre-zentacją multimedialną zawodów, które odbyły się 16 maja w Toruniu. Międzynarodowy turniej robotów „Copernicus Robots Tournament” rozegrano w sobotę 16 maja w Toruniu w gmachu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na wy-dziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Uczniowie w składzie: Jakub Meyer, Wiktor Rosiński i Filip Pachowicz (wszyscy z klasy III D) brali udział w zawodach w ramach projektu unijnego pt. „Mecha-tronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnej myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno - technicznych”. Nasi zawodnicy uczestniczyli w konkurencji bear rescue (ratuj misia), gdzie ro-bot musiał za pomocą czujników odnaleźć w labiryncie maskotkę (misia) i wró-cić do mety w jak najkrótszym czasie. Na podsumowanie projektu unijnego w naszej placówce Jakub, Filip i Wiktor przedstawili prezentację przejazdu robota z turnieju a dla chętnych uczniów i nauczycieli samodzielny przejazd. Zawodników przygotował Jarosław Doberstajn nauczyciel informatyki, prowadzący zajęcia projektu unijnego z mechatroniki. Z radością można tu nadmienić, że nasze Gimnazjum w nowym roku szkolnym nadal będzie kontynuować naukę przedmiotu techniki z implementacją mechatroniki.

jard dnia maj 28 2015 16:22:51 · Drukuj
     
     
Z konkursu w Konopie z laurami

Dnia 18 maja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej odbyła się gala wręczenia nagród laureatom i finalistom konkursów biologicznego, chemicznego i matematycznego. Konkursy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Są one okazją do zaprezentowania swojej wiedzy, uczą zdrowej rywalizacji i umożliwiają podjęcie decyzji co do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. W tym roku udział w nich wzięło około 240 uczniów, wśród nich wyłoniono 30 finalistów i laureatów. Uczniowie naszego gimnazjum zostali uhonorowani tytułem finalisty. Z biologii: Julia Zdyb, Urszula Ordon, Zuzanna Gąsiorowska oraz z matematyki: Piotr Guzik i Jakub Jasiczek. Opiekunami uczniów są mgr Janina Greń oraz mgr Dariusz Adamus.

jard dnia maj 28 2015 16:17:41 · Drukuj
     
     
BIESIADA KUJAWSKA W GIMNAZJUM NR 2

O godzinie 12:45 w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu odbyła się "Biesiada Kujawska" VI edycji Powiatowego Konkursu Sztuki Plastycznej pt. "Ocalić od zapomnienia" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia. Pierwsze miejsce zajęła Lena Saskowska ze Szkoły Podstawowej nr 4,drugie miejsce Natalia Płuciennik ze szkoły Podstawowej w Janikowie, a trzecie miejsce Julia dymna z w/w 4 -ki. Gratulujemy nagrodzonym. Uroczystość uświetniła na warsztatach plastycznych artystka ludowa p. Jolanta Kuglarz. W klimat "Biesiady Kujawskiej" w prowadził nas zespół wokalny "Od Nowa".Program uroczystości przygotowała pp. Beata Klement i Ewa Antczak. Na uroczystość przybyli następujący goście: Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski, Przewodniczący Rady Miasta Inowrocławia – Tomasz Marcinkowski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Magdalena Kaiser.

jard dnia maj 27 2015 21:11:58 · Drukuj
     
     
BAW SIĘ ŚWIADOMIE I ROZWAŻNIE

W dniu 18.05.2015 odbyło się w naszym Gimnazjum spotkanie uczniów z przedstawicielami Straż Miejskiej pod hasłem „Nie trać kontroli! - Baw się świadomie!”.W czasie spotkania zaprezentowano film o tym, jak przez nieuwagę w czasie zabawy można narazić się na nieprzyjemne sytuacje spowodowane nieświadomym zażyciem substancji wsypanej do napoju pozostawionego bez kontroli. Poruszono również wiele kwestii związanych z przezornością i zachowaniem bezpieczeństwa w czasie imprez prywatnych i masowych.

jard dnia maj 22 2015 20:44:13 · Drukuj
     
     
Zajęcia z matematyki – „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka”

W ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego przez UE prowadzone są w naszym gimnazjum przez pana Dariusza Adamusa zajęcia z matematyki dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Uczniowie klasy 2d biorący udział w zajęciach rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia matematyczne poprzez poszukiwanie nowych rozwiązań znanych problemów matematycznych, pogłębianie wiedzy o wielkich matematykach oraz poszerzanie zakresu materiału objętego programem nauczania matematyki w gimnazjum.

jard dnia maj 22 2015 20:42:42 · Drukuj
     
     
Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy zainaugurował swoją działalność

W maju w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu zapoczątkowano cykl dyskusji poświęconych obejrzanym filmom. Pierwszą propozycją zaczerpniętą z zasobów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej był film Roberta Glińskiego pt. "Cześć Tereska" mówiący o problemach dorastania i wykluczenia społecznego młodzieży z trudnych środowisk społecznych. Na spotkaniu uczniowie debatowali nad problemami poruszonymi w filmie. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniu : "Czy człowiek staje się okrutny, kiedy jest nieszczęśliwy?". W wyniku ożywionej dyskusji uczestnicy doszli do wniosku, że nie każdy człowiek nieszczęśliwy musi być zły. Podkreślali też konieczność intensyfikacji różnorodnej pomocy niesionej wykluczonej społecznie młodzieży, by poprawić jej los oraz uchronić przed przemocą i agresją. Dyskutanci zgodzili się z tym ,że przez pracę w wolontariacie i zespołowe rozwiązywanie problemów uwrażliwiamy się społecznie i wzbogacamy swoje wnętrze. Stajemy się szczęśliwsi, gdy otwieramy się na potrzeby innych ludzi skrzywdzonych przez los.
Przed nami kolejne filmy i wspólne rozważania na ważkie tematy bliskie współczesnej młodzieży.

jard dnia maj 20 2015 18:41:46 · Drukuj
     
Strona 1 z 52 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Czerwiec 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew