Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 561
Najnowszy Użytkownik: Saraaa
 

     
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2017r.

klasy I szkoły podstawowej 10.00
klasy VII szkoły podstawowej 9.00
klasy II i III gimnazjum godzina 8.00


sekretariat Gimnazjum nr 2
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław
tel. 52 352 07 01

jard dnia sierpień 16 2017 12:29:04 · Drukuj
     
     
O REFORMIE

reformaedukacji.men.gov.pl


jard dnia lipiec 26 2017 12:17:30 · Drukuj
     
     
KU PRZYSZŁOŚCI…

23 czerwca zakończyliśmy kolejny, a w przypadku klas trzecich ostatni, rok szkolny w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu. Uroczyste zakończenie klas III rozpoczęło się o godz. 800 i choć była to ostatnia „lekcja” absolwenci pożegnali się ze szkołą na wesoło. Następnie odebrali z rąk p. Wojciecha Piniewskiego - I Zastępcy Prezydenta Miasta Inowrocławia i p. Ireneusza Zielińskiego - Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. dra J. Krzymińskiego w Inowrocławiu świadectwa z biało-czerwonym paskiem, których w tym roku było szczególnie dużo. Tylko w klasie III e , która przygotowała program artystyczny było aż 23.Wszystkim życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

jard dnia czerwiec 27 2017 12:26:57 · Drukuj
     
     
INFORMACJE

CZWARTEK - Msza Św. w kościele p. w. Chrystusa Miłosiernego o godz. 10.00
PIĄTEK - Zakończenie roku szkolnego 2016/17,
kl. III - godz. 8.00
kl. I i II - godz. 11.00

jard dnia czerwiec 21 2017 16:02:24 · Drukuj
     
     
ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – LEŚNA W LEŚNICTWIE PODLESIE

Uczniowie klasy I b oraz II f 20 czerwca odbyli zajęcia z edukacji ekologicznej na terenie lasu Podlesie. Na początku wycieczki młodzi przyrodnicy zobaczyli miejsce zbrodni hitlerowskich dokonywanych w latach 1939-1943. Kolejno obejrzano piękny starodrzew sosnowy, zapoznano się z budową warstwową lasu, dowiedziano się czym są odnowienia lasu w zależności od rodzaju cięć. Ciekawym punktem wędrówki było poletko łowieckie – uczniowie dowiedzieli się do czego służą poletka łowieckie oraz jak się je zagospodarowuje. W czasie wycieczki obejrzano drzewostan brzozowy oraz zdobyto wiedzę na temat zalesień porolnych. Ścieżkę zaprezentował leśniczy Krystian Kujawiński a koordynatorem edukacji ekologicznej jest p.Janina Greń.

jard dnia czerwiec 21 2017 08:30:02 · Drukuj
     
     
"BEZPIECZNE WAKACJE"

Dnia 19 czerwca 2017 r. w auli Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu pod takim tytułem odbyło się seminarium dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Przygotowali i przeprowadzili je: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu, Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu. Patronat medialny objął „Tygodnik Powiatu i Gmin”.
Prelegentom, uczniom szkół wraz z nauczycielami towarzyszyli także: ...

jard dnia czerwiec 20 2017 13:40:49 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj
     
     
BAL KLAS TRZECICH 2017

W pięknej scenerii sali balowej restauracji „As” odbył się uroczysty bal pożegnalny klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu. Barwna iluminacja, muzyka i taniec przy obficie zastawionych stołach jeszcze intensywniej podkreślały wyjątkowość spotkania w takim niepowtarzalnym gronie. W filmikach o przeżyciach związanych ze szkołą gimnazjaliści z dużą dawką humoru podzielili się swoimi obserwacjami zdarzeń i sytuacji w czasie trzyletniej nauki oraz kształcenia charakteru i hartu ducha w przygotowywaniu się do życia pełnego nowych wyzwań współczesności. Urokliwe tancerki w swoich finezyjnych kreacjach pięknie pląsały na parkiecie z elegancko i wytwornie ubranymi młodzieńcami. Błysk entuzjazmu w oczach, uśmiech na twarzach bawiących się trzecioklasistów towarzyszył im nieustannie tworząc niesłychanie milą atmosferę i sprawiał wrażenie, że wszyscy chcieli tam pozostać dłużej i pozostali, nie kryjąc zadowolenia.

jard dnia czerwiec 19 2017 12:43:30 · Drukuj
     
     
"SPOTKANIE Z POTOMKAMI"

Dnia 8 czerwca 2017r. w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu odbyło się spotkanie z potomkami piątego i szóstego pokolenia słynnego nadwornego malarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Marcello Bacciarellego. Gimnazjaliści z Rąbina przedstawili niezwykłą biografię mistrza oraz jego liczne arcydzieła sztuki oddające kunszt malarski klasycyzmu i baroku. Dzieła te budzą nadal nieskrywany podziw, szczególnie powszechnie znane obrazy olejne i malowidła ścienne Marcello Bacciarellego takie jak słynny portret koronacyjny króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Portrety tego mistrza - pełne piękna i harmonii zarówno kształtów, jak i delikatnych barw - w formie prelekcji i prezentacji multimedialnej przedstawili uczniowie Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu pod kierunkiem p. Mirosławy Cieślarek, p. Krzysztofa Prątnickiego oraz prawdziwego pasjonata historii p. Ireneusza Zielińskiego, dyrektora rąbińskiej szkoły. Po bogatej w ilustracje prezentacji ...

jard dnia czerwiec 13 2017 11:01:23 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 85 Czytań · Drukuj
     
     
DOWIEDZIELI SIĘ .... JAK RATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE ?

Dnia 9 czerwca br. klasa 3a i 3b, w ramach edukacji dla bezpieczeństwa, odbyła wycieczkę do siedziby Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Toruńskiej w Inowrocławiu. Jej celem było zapoznanie gimnazjalistów z systemem ratownictwa w Polsce, działalnością tej instytucji, z pracą ratowników medycznych oraz odpowiedzialnością karną- w przypadku nieuzasadnionego wezwania karetki. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z wyposażeniem ambulansów oraz sprzętem medycznym ratującym życie. Wysłuchali opowieści jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca lekarza, ratownika oraz kierowcy pogotowia. To była świetna okazja, aby uświadomić młodym ludziom, że życie ludzkie jest bezcenne, a w przypadku udzielania I pomocy każda minuta jest „na wagę złota” i może zależeć od nich samych- dodała p. Katarzyna Sytkow - nauczyciel tego przedmiotu w szkole.

jard dnia czerwiec 12 2017 12:08:21 · Drukuj
     
     
,, Drzewa sadź, by tlenu trochę dać”

Nasza wiosenna akcja koordynowana przez p. Joannę Augustyn i p. Janinę Greń pt. ,, Drzewa sadź, by tlenu trochę dać” została podsumowana uroczystym apelem, który odbył się 2 czerwca w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu .W ramach akcji został przeprowadzony konkurs plastyczny pod opieką p. Aleksandry Procek. Laureatami zostali: Jan Kuls z klasy IB, Daria Worona z klasy IIIC oraz Aleksandra Ordon z klasy IB. Dużym powodzeniem cieszył się również konkurs literacki w dwóch kategoriach - prozy i liryki, który ...

jard dnia czerwiec 09 2017 11:26:34 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 102 Czytań · Drukuj
     
     
Ekolodzy z I b na wycieczce

Uczniowie z klasy I b w ramach projektu „Drzewa sadź, by tlenu trochę dać” pod kierunkiem pani Janiny Greń odbyli dwie wycieczki. Celem ich było poznanie gatunków drzew i krzewów oraz ich ogromnej roli w przyrodzie. 27 maja prowadzono obserwacje w parku Solanki. 6 czerwca wybrano się na wycieczkę rowerową do lasu w Balczewie. Młodzież zwróciła uwagę na skutki negatywne działań człowieka wobec środowiska i nabyła opiekuńczego stosunku do świata roślin.

jard dnia czerwiec 08 2017 22:10:51 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 61 Czytań · Drukuj
     
Strona 1 z 77 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Sierpień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew