Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-szóstoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 549
Najnowszy Użytkownik: Renata kostrzewa
 

     
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.”
Seneka Młodszy
Dnia 1 września 2015 o godzinie 8.00 rozpoczął się nowy rok szkolny w naszym Gimnazjum. Radość i zadowolenie gościła na twarzach przybyłych uczniów już o rok starszych. Po uroczystym apelu uczniowie starsi i młodsi rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. Po spotkaniach pierwszoklasiści zwiedzali z wychowawcami segmenty budynku szkoły dowiadując się, gdzie będą odbywały się ich lekcje i jak korzystać z nowoczesnych sal i pomieszczeń specjalnie dla nich przygotowanych.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się również o możliwościach rozwijania swoich zainteresowań na kółkach przedmiotowych zajęciach sportowych w znakomicie przygotowanych obiektach lekkoatletycznych i atrakcyjnych formach spędzania czasu na siłowni, strzelnicy, profesjonalnej sali tanecznej, Szkolnym Kinie „Dwójka” i innych formach kreatywnego spędzania czasu w komfortowej i przyjaznej szkole.

jard dnia wrzesień 01 2015 19:57:21 · Drukuj
     
     
KOMUNIKAT

Uwaga uczniowie klas pierwszych gimnazjum nr 2 informujemy, że podręczniki do klasy pierwszej będą wypożyczane począwszy od pierwszego tygodnia września.

jard dnia sierpień 28 2015 15:40:12 · Drukuj
     
     
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

Dnia 26.06.2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie trzecioklasistów – absolwentów szkoły. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Prezydent Miasta Inowrocławia p. Ryszard Brejza, ks. kanonik Paweł Kowalski - proboszcz Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego – dziekan inowrocławski, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Elżbieta Chmielecka i p. Marek Ryszewski. Podczas wielu podsumowań minionego roku na podkreślenie zasługuje fakt, że gimnazjum rąbińskie zajmuje drugie miejsce pod względem uzyskanego wyniku egzaminu gimnazjalnego i ilości laureatów wśród szkół gimnazjalnych prowadzonych przez Urząd Miasta Inowrocławia.
W trakcie uroczystości pożegnano 113 uczniów kończących naukę. Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, uzyskali największą ilość punktów w egzaminie gimnazjalnym, a także najlepszych sportowców, uczniów – animatorów kultury i sztuki i najbardziej aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego uhonorowano nagrodami specjalnymi Prezydenta Miasta Inowrocławia, szkoły i Rady Rodziców.

jard dnia lipiec 01 2015 21:46:00 · Drukuj
     
     
UDOWODNILIŚMY, ŻE POTRAFIMY DEBATOWAĆ – II MIEJSCE W FINALE

24.06.2015 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się finał I edycji Inowrocławskiej Ligi Debat Oksfordzkich. Był on ostatnim etapem kilkumiesięcznego projektu, w którym wzięło udział 13 grup z inowrocławskich gimnazjów. Grupa debatancka z naszej szkoły w składzie: Jowita Wengierska, Jakub Jasiczek, Kacper Lesiakowski {kl. III d} oraz Szymon Nawrocki {kl. II b} zdobyła II miejsce. W finałowych walkach nasi uczniowie dyskutowali na temat obniżenia wieku prawa wyborczego czynnego do 16 lat oraz propozycji interwencji zbrojnej Europy i Ameryki na Ukrainie. W debatach trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną, ale zaprezentować swoje umiejętności prowadzenia pojedynku na argumenty.
Organizatorem przedsięwzięcia było I Liceum im. J. Kasprowicza pod patronatem Urzędu Miasta Inowrocławia. Naszych uczniów do debat przygotowały pp. Aleksandra Łucka, Dorota Gulańczyk i Aleksandra Kościelak.

jard dnia czerwiec 29 2015 13:16:15 · Drukuj
     
     
UROCZYSTA MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNO-KATECHETYCZNEGO 2014/2015

Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu
w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Ef 5,20


Potrzeba wdzięczności w naszym życiu to temat kazania, które na uroczystej Mszy Świętej wygłosił ks. dr Piotr Waszak. Poprzedziła je wymowną scena z biblijnej przypowieści o uzdrowieniu dziesięciu trędowatych (Łk 17,11-19) odegrana przez uczniów z klasy IIID. Kaznodzieja zwrócił uwagę na godną naśladowania postawę Samarytanina, który jako jedyny podziękował Jezusowi za uzdrowienie. Dziękujmy więc za wszystko, a dobro do nas wróci, zachęcał ksiądz Piotr, podkreślając, że zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, by w sposób szczególny dziękować nauczycielom, rodzicom i kolegom. Mówca, żegnając się z Gimnazjum nr 2 Inowrocławiu, wyraził wdzięczność wszystkim, z którymi miał okazję współpracować, rozmawiać, nauczać oraz dzielić się wiedzą i mądrością z niewyczerpanego źródła prawdy zawartej w Piśmie Świętym. Podziękował również uczniom za trud zdobywania wiedzy i budowania przyszłości w oparciu o Ewangelie i dary Ducha Świętego.
Wiele osób wzruszyło się i gromkimi brawami nagrodziło pracę i posługę ks. Piotra na rzecz społeczności szkolnej jako katechety, animatora kultury przekazu, pasjonata teatru, biblisty, autora inscenizacji ku pokrzepieniu ducha. Dyrektor gimnazjum, pan I. Zieliński w imieniu całej społeczności szkolnej odczytał list pożegnalny, a pani E. Bogdanowicz wręczyła kapłanowi bukiet kwiatów. Wdzięczni za serdeczny uśmiech, pogodę ducha i dobroć życzymy ks. Piotrowi, aby jego apostolat umacniał się i rozwijał na niezbadanych ścieżkach życia, dając mu wiele radości i zadowolenia.

***LINK DO FOTO - 55MB***


jard dnia czerwiec 26 2015 21:54:02 · Drukuj
     
     
SEJMOWA LEKCJA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

24 czerwca 2015 roku uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu wraz p. dyrektorem i wychowawcami zwiedzili budynek Sejmu RP w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Przewodnikiem po salach sejmowym był p. Krzysztof Brejza – poseł na Sejm RP obecnej kadencji. Moc wrażeń i emocji była udziałem naszej młodzieży, która znalazła się w tym szczególnym miejscu, gdzie uchwalane są ustawy decydujące o przyszłości Polski. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu p. Krzysztofa Brejzy w przekazanie wiedzy obywatelskiej gimnazjaliści, zwiedzili pomieszczenia sejmu i senatu, poznali codzienną pracę posłów, strukturę władzy państwowej i mieli okazję na żywo obserwować pracę sejmu. Olbrzymia pracowitość, energia i wiedza oraz dbałość o poprawę warunków życia mieszkańców Inowrocławia p. posła zaimponowały wszystkich.

jard dnia czerwiec 25 2015 20:01:06 · Drukuj
     
     
NOWY SPRZĘT REKREACYJNY W SZKOLE – PIŁKARZYKI

W sali rekreacyjnej 04 w segmencie A budynku naszego Gimnazjum można wspaniale relaksować się po trudach nauki na zajęciach pozalekcyjnych. Piłkarzyki nazywane również futbolem stołowym to jedna z najbardziej lubianych gier, która szczególnie cieszy się popularnością w takich miejscach jak puby, bary, świetlice i szkoły.
Stoły do piłkarzyków rozwijają umiejętności analityczne, poprawiają refleks i zręczność, a przy tym są naprawdę świetną zabawą!

jard dnia czerwiec 25 2015 19:59:08 · Drukuj
     
     
UCZESTNICY PROJEKTU „BLIŻEJ KULTURY ROSYJSKIEJ” NA UMK W TORUNIU

12.06.2015r. odbyło się ostatnie w bieżącym roku szkolnym spotkanie uczniów Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu (Katarzyna Mazurowska), II LO w Inowrocławiu (opiekun Aleksandra Marcinkowska) oraz Gimnazjum w Sławęcinku (Anna Piasecka) w ramach projektu "Bliżej kultury rosyjskiej". Na zaproszenie dr Anny Graszek-Tańskiej - kierownika wydziału glottodydaktyki INSTYTUTU FILOLOGII SŁOWIAŃSKIEJ na UMK W Toruniu, uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach poświęconych życiu na rosyjskiej wsi, a także zapoznali się z prezentacją ukazującą różne aspekty wykorzystania oraz popularności języka rosyjskiego w świecie. W serdecznej i miłej atmosferze uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące warunków studiowania na UMK i możliwościach zatrudnienia po ukończeniu filologii rosyjskiej.

jard dnia czerwiec 25 2015 19:57:02 · Drukuj
     
     
„Epoka średniowiecza”

Dnia 09.06.2015 r. jak co roku odbył się szkolny konkurs „Epoka średniowiecza”. Z testem zmierzyli się uczniowie klas pierwszych i drugich. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Maciej Kulis z klasy 2 d, drugie miejsce zajęła Wiktoria Szczepaniak z klasy 2 d, a trzecie miejsce zajął Dobromir Szymański z klasy 2 b. Gratulujemy!

jard dnia czerwiec 19 2015 10:21:08 · Drukuj
     
     
„INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ BEZ RYZYKA” – zajęcia z j. polskiego

2.06.2015 r. zakończyły się, trwające 3 semestry, zajęcia ze ścieżki – ekspresja kulturalna w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego pn.” Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego przez Unię Europejską, na które uczęszczali uczniowie z klasy III a i II d. Mieli oni okazję zapoznać się z tematyką filmową (droga filmu od scenariusza do montażu, różne gatunki filmowe, sławni reżyserzy) oraz teatralną (m.in. uczestniczyli w wyjeździe do teatru „Baj Pomorski” w Toruniu). Ciekawym doświadczeniem były warsztaty z karykatury i rysunku satyrycznego prowadzone przez pana Jarosława Wojtasińskiego.
W tym semestrze grupa odbyła lekcję w Muzeum im. J. Kasprowicza. Uczniowie mogli wysłuchać prelekcji na temat najcenniejszych zbiorów biblioteki muzealnej wziąć do ręki najstarsze książki. Ponadto zwiedzili gabinet St. Szenica – bibliofila i kolekcjonera sztuki oraz kolekcję obrazów dotyczącą życia Jana Kasprowicza i St. Przybyszewskiego. W piwnicach Muzeum zwiedzili wystawę „Kopalnia Soli -Solno ‘. Zajęcia ze ścieżki – ekspresja kulturalna prowadzone były przez p. A. Łucką.

jard dnia czerwiec 17 2015 13:14:06 · Drukuj
     
     
GDZIE MOŻNA SPOTKAĆ PIERWSZĄ STUDENTKĘ W DZIEJACH AKADEMII KRAKOWSKIEJ?

Na to i wiele innych pytań ( np. Co to znaczy mieć marzenia? Jaką cenę się płaci za ich spełnienie? Którędy iść, gdy wszystkie drogi wydają się pełne przeszkód? Czy skajp może być kołem ratunkowym? ), można szukać odpowiedzi w powieściach Agnieszki Tyszki – pisarki dla dzieci i młodzieży, z którą 22.05.2015 r. spotkali się nasi uczniowie z klas –III a i III c pod opieką polonistek – A. Łuckiej i D. Gulańczyk w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Kasprowicza przy ul. Wilkońskiego.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze na rozmowie z pisarką i opowieściach o bohaterach jej książek. Można było kupić wybraną powieść z dedykacją autorki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie, z czego skorzystaliśmy.

jard dnia czerwiec 17 2015 13:10:58 · Drukuj
     
Strona 1 z 54 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Wrzesień 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew