Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-szóstoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 552
Najnowszy Użytkownik: mrisin
 

     
BĄDZ PRZYJACIELEM ZWIERZĄT TAK JAK ONE SĄ NASZYMI PRZYJACIÓŁMI !

Wczoraj w murach naszego gimnazjum, gościł pan Eugeniusz Jóźwiak- członek Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt „Viva”. W spotkaniach uczestniczyły klasy: I c z wychowawcą p. Magdaleną Zdyb oraz I d i I e z p. Katarzyną Sytkow. Podczas prelekcji, młodzieży została przybliżona problematyka nieodpowiedniego traktowania zwierząt oraz możliwości niesienia im pomocy. Głównym zadaniem tej pozarządowej organizacji jest przeciwdziałanie okrucieństwu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na smutny los zwierząt. Pamiętajmy, że stosunek do zwierząt świadczy o kulturze człowieka. Dzięki takim spotkaniom kształtowane są wśród gimnazjalistów postawy pełne szacunku wobec innych istot.

jard dnia listopad 23 2015 13:10:50 0 Komentarzy · 66 Czytań · Drukuj
     
     
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOKALNYM

W piątek 13 listopada br. Weronika Świątkowska z klasy II c przygotowana przez panią Beatę Klement została wyróżnioną w konkursie wokalnym piosenki żołnierskiej i patriotycznej w gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu. Uczennica zaśpiewała „Jak długo w sercach naszych”.

jard dnia listopad 18 2015 20:42:36 · Drukuj
     
     
"DOPALACZE I CO DALEJ ?"

3 listopada w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu odbyło się spotkanie dla rodziców oraz grona pedagogicznego szkoły dotyczące tematu Dopalaczy.
W pierwszej części spotkania omówione zostały działania profilaktyczne prowadzone przez Policję w zakresie zwalczania narkotyków. Funkcjonariuszki zainteresowały zebranych programem wczesnej interwencji, adresowany do osób w wieku 14-21 lat, które zetknęły się z narkotykami lub alkoholem. To program szansy i fachowej pomocy dla młodego człowieka.
W dalszej części prezentację wygłosiła m.in. pedagog, socjoterapeuta z Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu pani Joanna Kotuniak-Wiśniewska. W ramach wystąpienia przedstawiła, czym są dopalacze, jakie są ich rodzaje, jak wpływają na użytkownika. Omówiła ich różnorodną postać oraz ...

jard dnia listopad 18 2015 20:40:04 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 28 Czytań · Drukuj
     
     
SPOTKANIE Z SĘDZIĄ P.ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

W dniu 06. 11.15 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z sędzią panią Anną Marią Wesołowską. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – zagrożenia, odpowiedzialność, profilaktyka”.
„Dlaczego spotykam się z dziećmi i młodzieżą?” – zapytała sędzia. – „Dlatego, że nie mogę się pogodzić z tym, że coraz więcej młodych ludzi trafia na salę sądową w charakterze oskarżonych”
Pani Sędzia Wesołowska mówiła o wszelkich zagrożeniach współczesnego świata i o tym jak szybko w tej zmieniającej się rzeczywistości można stać się ofiarą tych zjawisk. Starała się uświadomić młodym ludziom, że dla nich coś co jest: dowcipem, wybrykiem, żartem może stać się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. Wśród omówionych zagadnień znalazły się ...

jard dnia listopad 17 2015 11:23:50 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 33 Czytań · Drukuj
     
     
KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Wykaz uczniów zakwalifikowanych
do II etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych
w roku szkolnym 2015/2016
Życzymy dalszych sukcesów.

Plik PDF - link


jard dnia listopad 13 2015 23:33:36 · Drukuj
     
     
ZAWODY W STRZELNICY SZKOLNEJ - listopad 2015

Dla uczczenia odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI w dniu 12.11.2015 roku o godzinie 16.30 odbyły się zawody strzeleckie członków Szkolnego Koła Strzeleckiego w konkurencjach:
- Pistolet pneumatyczny – dziewczęta;
- Karabinek pneumatyczny – dziewczęta;
- Pistolet pneumatyczny – chłopcy;
- Karabinek pneumatyczny – chłopcy.
Łącznie do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów naszego gimnazjum. W rywalizacji dziewcząt w szranki stanęło 7 uczestniczek, w rywalizacji chłopców frekwencja sięgnęła 9 zawodników. Strzelanie na dystansie 8m zrealizowano do tarczy sportowej z pierścieniami, łączna możliwa liczba punktów do zdobycia wynosiła 50 pkt.
Klasyfikacja dziewcząt przedstawia się następująco: ...

jard dnia listopad 13 2015 19:28:18 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 72 Czytań · Drukuj
     
     
„POMILCZ, POMYŚL, PAMIĘTAJ” – HAPPENING NIEPODLEGŁOŚCIOWY

W dniach 09.11. i 12.11.2015r. zespół wokalny „Od Nowa” wraz z czterema uczniami z klasy II c przedstawił happening pod hasłem: „Pomilcz, pomyśl, pamiętaj” z okazji 11 listopada –Narodowego Święta Niepodległości.
Uczennice śpiewały pieśni patriotyczne: „Rotę”, „Marsz Pierwszej Brygady”, ”Przybyli ułani …,”Żeby Polska”.
„Gazeciarze” z Kuriera Warszawskiego i Porannego zapraszali do wspólnego śpiewu wręczając teksty piosenek uczniom, którzy zatrzymywali się na przerwie, by posłuchać repertuaru i otworzyć się na sztukę patriotyczną.
Zaproszenia na uroczystość w formie kartki niepodległościowej wykonane przez chętnych uczniów z różnych klas zostały wyeksponowane w poszczególnych salach lekcyjnych potęgując wyraz artystyczny happeningu.
Cały projekt przygotowała p. Beata Klement.

jard dnia listopad 13 2015 18:38:44 · Drukuj
     
     
PRELEKCJA O MARIANIE REJEWSKIM W RĄBIŃSKIM GIMNAZJUM

Dnia 12 listopada br. uczniowie gimnazjum mieli okazję wysłuchać prelekcji o genialnym polskim matematyku Marianie Rejewskim i dokonaniach polskich kryptologów oraz wpływie złamania szyfru niemieckiej Enigmy na losy II wojny światowej, wygłoszonej przez płka Jerzego Lelwica, kustosza Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.
Uczniowie zapoznali się ...

jard dnia listopad 13 2015 09:40:49 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 34 Czytań · Drukuj
     
     
97. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – ZWYCIĘSTWA PATRIOTYZMU

Patriotyzm, jako miłość ojczyzny uznaje dobro własnego narodu z uznaniem dobra innych narodów i jest drogą do uporządkowanej miłości społecznej.
Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu.
Święty Jan Paweł II – Pamięć i tożsamość

97 lat temu, 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918), Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później oddała mu całą władzę cywilną.
Długa droga do niepodległości naszej ojczyzny usłana krzyżami bohaterów krwawo tłumionych powstań, morzem łez osieroconych dzieci, opuszczonych żon i matek zakończyła się szczęśliwie dzięki odnowie moralnej Polaków, mądrości, pracowitości elit patriotycznych w sprzyjającym momencie naszej dramatycznej i burzliwej historii.
Odzyskanie niepodległości to zwycięstwo ducha miłości ojczyzny zachowanego w młodych pokoleniach nad defetyzmem i zniechęceniem nieudanymi próbami przywrócenia Polski na mapie Europy. Niezłomny i heroiczny duch narodowy ożywiony wiarą wyrażaną wielkim wołaniem modlitewnym w sanktuariach, kościołach i każdym polskim domu o wstawiennictwo, ratunek i wyzwolenie dla ciemiężonych i uciskanych przez zaborców rodaków oraz ich organiczna praca pozwoliły ostatecznie na wybicie się na niepodległość.

jard dnia listopad 11 2015 22:29:23 · Drukuj
     
     
WIZYTA W 56.BAZIE LOTNICZEJ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

"Nigdy na polach bitew tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym".
- zauważył Winston Churchill mówiąc o zasługach lotników w obronie Anglii.


Dnia 9 listopada uczniowie Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na placu 56.Bazy Lotniczej - pododdziału 1.Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych Polskich Sił Zbrojnych. Po uroczystej zbiórce gimnazjaliści obejrzeli śmigłowce Mi-24 i Mi-2 i stanęli do zdjęcia wraz z zastępcą dowódcy 56. B. Lot. Następnie udali się do ...

jard dnia listopad 10 2015 10:24:40 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 52 Czytań · Drukuj
     
     
Z WIZYTĄ W RIPOK-u

Problem segregacji, składowania, przetwarzania odpadów jest problemem społecznym i ekologicznym znanym nie tylko w Polsce, ale i w świecie. To od nas wszystkich zależy- czy nasza ziemia będzie czysta. Stąd w dniach 5-6 listopada br. klasy I d i I e o zainteresowaniach lingwistyczno- społecznych, których wychowawcą jest pani Katarzyna Sytkow, odwiedziły RIPOK- Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Podczas prelekcji filmu i wykładu pracownika PGKiM- pana Dawida Rogalskiego, młodzież zgłębiła swoją wiedzę na temat odpowiedniej segregacji śmieci, ich czasu rozkładu w ziemi, losu odpadów od momentu wyrzucenia do kosza, aż po przetworzenie i produkcję paliwa alternatywnego. W trakcie zwiedzania zakładu, gimnazjaliści zobaczyli urządzenia do przetwarzania śmieci oraz to co z nich zostało po recyklingu, jak również zapoznali się z pracą osób na różnych stanowiskach.

jard dnia listopad 10 2015 10:18:11 · Drukuj
     
Strona 1 z 57 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Listopad 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew